Tým

Náš tým

Bc. Petra Štádlerová (Péťa)

Superžena. Máma Matildy a Almy, psa Emy, koček Chilly a Illy, firmy PraguExpats a partnerka kavárníka Ondřeje. Neměla dost, a tak se rozhodla adoptovat školku. Bylo jí líto, že by se jedinečná a skvělá komunita, kterou Matilda navštěvovala, měla rozpustit. A tak začala jednat. Je totiž – krom jiného – schopná jednatelka.

Annie

Aneta Šmídová Vojtěchová, DiS. (Annie)

Téměř super žena a průvodkyně. Máma Viktorky, Kiliána, psa Františky, hada Hodnýše, bývalá novinářka t. č. vyučující na VOŠ publicistiky a partnerka kutila Radima. Taky neměla dost, a tak řekla bez váhání ano a rozhodla se adoptovat školku s Péťou. Svoje děti se snaží vést cestou Montessori, kromě nadšené průvodkyně je navíc sama zvídavou průzkumnicí.

Lucka K.

Lucie Kunclová (Lucka)

Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou, ale poté, co mi do života vstoupili moji největší učitelé, mé dvě děti, mi přestala dřívější práce v reklamní společnosti již dávat smysl. Život mi naštěstí ve stejnou dobu přinesl další možnosti a výzvy, a tak jsem začala studovat český montessori kurz, který jsem úspěšně dokončila v roce 2011. 

Ve stejném roce jsem začala pracovat jako učitelka v Montessori domě v malebném místě kousek pod Vyšehradem. Díky této práci jsem získala možnost pracovat s větší skupinou dětí a vytvořit si představu o tom, jakou cestou bych chtěla jít dál. V Montessori domě jsem strávila 3 roky, během nichž jsem si také doplnila své vzdělání studiem předškolní pedagogiky na Vyšší odborné škole pedagogické a sociální v Praze Dejvicích. 

V roce 2015 jsem se mi naskytla možnost pracovat pro montessori školku 4 medvědi v Praze Hodkovičkách, což byl vždycky můj profesní sen. Zde mi bylo v lednu 2015 svěřeno vedení třídy a stala jsem se hlavní průvodkyní. Bylo mi tak dopřáno posunout se zase o kousek dál, především získat nové dovednosti při vytváření koncepce třídy.  

Když jsem se v březnu 2018 dozvěděla o nově vznikající montessori školce Botička ve Vršovicích,  rozhodla jsem se využít své zkušenosti a být při zrodu tohoto projektu. 

Mým oblíbeným mottem je citát  „Smyslem života je dávat životu smysl“. Mám pocit, že prací montessori průvodkyně a svým dosavadním působením se mi přesně toto daří naplňovat 🙂

Kurzy, které jsem absolvovala : 

2018 – jak připravit prostředí a program MŠ Montessori (lektorka Karen Pearce)

2017 – Kurz Vstupte do ticha (lektorka Vlasta Hillebrandová)

2016 – Prožitkový seminář „Pozorování a umění rozlišovat“ (lektorka Victoria Gureeva)
2011 – Roční diplomový kurz montessori pedagogiky absolvovaný u 
Společnosti Montessori o.s.

Mé zájmy : příroda, ekologie, permakultura, vegetariánská  a raw strava, altenativní medicína, jóga, život se vším, co přináší 🙂

Bc. Štěpánka Poličová

Naše Guru. Duchovní matka projektu. Své dvě děti – Montessori domy v Košické a Lumírově ulici dovedla zdárně do puberty. Už má dost, a tak chce nyní svou zářící energii věnovat hlavně synovi Jonášovi, aby ho také zdárně dovedla do puberty. A psa Tondu z ní naopak zase vyvedla. :o) S námi, adoptivními matkami školky, ji pojí dlouholeté přátelství a víra, že své „dítě“ předává do dobrých rukou. Pro nás je ta víra zavazující!

Radim Šmíd

Supermuž. Táta Viktorky, Kiliána, psa Františky, hada Hodnýše, partner Anety. Šel do toho s holkama, protože umí vyrobit a opravit úplně všechno. Má rád děti a ty ho zbožňují. Unese je všechny, je totiž mula. ;o)

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close