INFO

Pro rodiče

CZ/ENG

Náš den

8:00 – 8:45 příchod dětí

relaxunderhetree9:00 – 11:15 individuální práce s pomůckami  a individuálni svačina

10:30 – 11:00 společné setkání na elipse

11:15 – 12:30 pobyt venku

12:30 – 13:00 oběd, po obědě vyzvedávání dětí pouze s dopoledním pobytem

13:00 – 13:45 odpočinek, relaxace, klidové aktivity

13:45 – 14:30 je odpolední montessori blok

14:45 – 15:00 svačina

15:00 – 17:00 volné hry, vyzvedávání dětí s celodenním pobytem

Podrobnosti k odpoledním kroužkům najdete v rubrice „kroužky„.

Návštěvní dny

Rodiče, kteří mají zájem si Montessori dům prohlédnout, nás mohou po předchozí e-mailové nebo telefonické domluvě navštívit-tel. . 604 329 653 Info@skolkaboticka .cz

Za jakých podmínek mohou zástupci rodičů vyzvedávat děti z Montessori domu?

Děti mohou být z Montessori domu vyzvedávány i pověřenými zástupci rodičů. Tato pověření musí být rodiči provedena písemně a je součástí smlouvy. Může se stát, že budeme požadovat prokázání identity pověřeného zástupce, čímž rodiče prosíme o pochopení v zájmu bezpečnosti dětí.

Kdy je možný nástup do Montessori domu

Den otevřených dveří a zápis do Montessori domu na další školní rok probíhá v termínech, které jsou vyznačeny v rubrice Kalendář. Přednost přijetí mají děti dříve zapsané, ale v případě příznivých kapacitních možností přijímáme děti i v průběhu školního roku.

Co musí dítě při nástupu umět?

Žádné konkrétní požadavky na děti neklademe. Není nezbytné, aby se dítě umělo samo obléct či obout – s tím jim rády pomůžeme a časem se to s námi i naučí. Respektujeme individualitu každého jednotlivce i to, že se každý učíme jiným tempem.

Praktické záležitosti při nástupu dítěte do Montessori domu

Dítě je přijato do Montessori domu na základě smlouvy a zaplacení registračního poplatku 10 000 Kč, který je vratný a odečte se od poslední platby školného, tedy při ukončení docházky dítěte do školky. Při podpisu smlouvy, která určuje též výši měsíčního školného, rodiče dokládají potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte navštěvovat předškolní zařízení.

Z osobních věcí je třeba připravit následující:

1) přezůvky, nejlépe s celou patou (tedy ne pantoflíčky, ve kterých se hůř běhá a hrozí zranění)

2) oblečení na hraní si v místnosti a nějaké oblečení navíc, když by se dítě potřebovalo převléknout (nátělník, tričko, kalhoty, ponožky, gumové kalhoty v případě deště atp.)

3) fotografii dítěte – portrét (poslat mailem)

Jak nás děti oslovují?

Dětem se snažíme vytvořit přátelské prostředí rodinného typu. Montessori pedagog má být pro dítě spíše asistentem či partnerem s přirozenou autoritou, proto se od dětí necháváme oslovovat křestními jmény. Jsme pro ně Lucie, Annie, Petra, Radim….

Polední odpočinek

V době poledního odpočinku děti nemusí povinně spát. Děti mohou relaxovat i jiným tichým způsobem, např. prohlížet knížky, ale vždy tak, aby nerušily ostatní spáče. Pokud má dítě větší potřebu spánku, rádi mu jí umožníme.

%d blogerům se to líbí:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close