Message

Poslání

Montessori školka BOTIČka vznikla na břehu potoka Botiče v údolí pražských Vršovic v roce 2018.

Navazuje na dlouholetou tradici Montessori domů v Košické a Lumírově ulici, ale je zcela novou, svébytnou jednotkou. Jejím posláním je umožnit dětem svobodné zkoumání a poznávání světa v připraveném Montessori prostředí, v přátelské a respektující atmosféře. Dětem je zde dopřána možnost naplňovat přirozenou touhu učit se jejich vlastním tempem a zájmem tak, aby vše, co chtějí, dokázaly samy.

“Výchova dětí předškolního věku nemá směřovat k přípravě na školu, ale k přípravě na život.” (Maria Montessori, Objevování dítěte)

  • Bc. Petra Štádlerová Superžena. Máma Matildy a Almy, psa Emy, koček Chilly a Illy, firmy PraguExpats a partnerka kavárníka Ondřeje. Neměla dost, a tak se rozhodla adoptovat školku. Bylo jí líto, že by se jedinečná a skvělá komunita, kterou Matilda navštěvovala, měla rozpustit. A tak začala jednat. Je totiž – krom jiného – schopná jednatelka.

  • Aneta Šmídová Vojtěchová, DiS. Téměř super žena. Máma Viktorky, Kiliána, psa Františky, hada Hodnýše, bývalá novinářka t. č. vyučující na VOŠ publicistiky a partnerka kutila Radima. Taky neměla dost, a tak řekla bez váhání ano a rozhodla se adoptovat školku s Péťou. Svoje děti se snaží vést cestou Montessori, kromě nadšené průvodkyně je navíc sama zvídavou průzkumnicí.

  • Radim Šmíd Supermuž. Táta Viktorky, Kiliána, psa Františky, hada Hodnýše, partner Anety. Šel do toho s holkama, protože umí vyrobit a opravit úplně všechno. Má rád děti a ty ho zbožňují. Unese je všechny, je totiž mula. ;o)

  • Bc. Štěpánka Poličová Naše Guru. Duchovní matka projektu. Své dvě děti – Montessori domy v Košické a Lumírově ulici dovedla zdárně do puberty. Už má dost, a tak chce nyní svou zářící energii věnovat hlavně synovi Jonášovi, aby ho také zdárně dovedla do puberty.

S adoptivními matkami školky ji pojí dlouholeté přátelství a víra, že své „dítě“ předává do dobrých rukou. Pro nás je ta víra zavazující!

%d blogerům se to líbí:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close